• AKTUALITY
  • OBEC
  • SAMOSPRÁVA
  • KULTÚRA
  • DOKUMENTY
  • KONTAKT
čremošné (1)

Kontakt:

Napíšte nám:

Aktuality

Vyjadrenie starostky

Chcem vás ubezpečiť, že starostka obce Čremošné, pracovníci  a poslanci Obecného úradu pristupujeme k problematike zabránenia šíreniu koronavírusu maximálne zodpovedne, uvedomujúc si vážnosť situácie. Sledujeme dianie na území SR, vyhlásenia zodpovedných orgánov a na základe vyhodnotenia situácie na Slovensku, ŽSK, okrese, obci a prijímame opatrenia, ktoré sú v danej situácii najúčinnejšie a najdostupnejšie. Zverejňujeme všetky dostupné informácie na webovej stránke obce. V tejto chvíli je najúčinnejšie preventívne opatrenie zvýšený dôraz na dodržiavanie zásad hygieny a dôsledné dodržiavanie pokynov, ktoré vydávajú štátne orgány.

 K obmedzeniu prevádzky na Obecnom úrade sme nepristúpili. Obecný úrad nie je zavretý, a nepracuje v obmedzenom režime.

Obraciam sa so žiadosťou aj na prenajímateľov chát, aby zabránili rozšíreniu COVID 19, tým, že  neprenajmú svoju nehnuteľnosť osobe, ktorá sa vrátila z rizikových krajín.

Pri návrate z postihnutej oblasti: - sledujte svoje zdravie počas inkubačnej doby 14 dní

Príznaky choroby:

- ​​horúčka, kašeľ - ťažkosti s dýchaním - bolesť svalov - bolesť hlavy – únava

Všetkých občanov upozorňujeme, aby dbali na dôkladnú hygienu rúk, na vylepšenú dezinfekciu povrchu vo vašej domácnosti, na kýchanie a kašeľ použite papierovú vreckovku a okamžite ju zlikvidujte do odpadkového koša.

Ak je to možné, vyvarujte sa miest, kde je veľa ľudí. Obmedzte pohyb po verejnom priestranstve

Žiadam Vás, aby ste nepodliehali vplyvu neoverených a nepotvrdených správ o výskyte koronavírusu , ktoré sa šíria medzi nami a boli voči ním odolní. Nikomu neprospeje šírenie paniky a dovolávanie sa prijatia opatrení, ktoré v tejto chvíli nie sú opodstatnené a vykonateľné. Obec(starostka) môže konať len na základe oficiálneho vyjadrenia, oznámenia, alebo nariadenia príslušným orgánom, alebo zdravotníckym zariadením. A také zatiaľ nie je.

Vyzývam Vás, aby ste sa nepoddali atmosfére, ktorá nás obklopuje, neprepadali panike, masovému útoku na obchody, hromadnému vykupovaniu dezinfekčného tovaru a šíreniu neopodstatneného strachu a obáv.

Všetky nové a závažné informácie, v prípade vyskytnutia sa koronavírusu , budú zverejňované a doplňované v oznamovacích prostriedkoch obce.

Mgr. Zuzana Chorváthová

starostka obce Čremošné


Zoznam aktualít

prázdninový režim v prímestskej autobusovej doprave prázdninový režim v prímestskej autobusovej doprave
Ústredný krízový štáb zavádza ďalšie opatrenia, zatvoria sa školy i letiská, karanténa platí pre všetkých, ktorí sa vrátia zo zahraničiaÚstredný krízový štáb zavádza ďalšie opatrenia, zatvoria sa školy i letiská, karanténa platí pre všetkých, ktorí sa vrátia zo zahraničia
COVID 19COVID 19
Vyjadrenie starostkyVyjadrenie starostky
COVID
Odporúčania Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky v súvislosti s vírusom COVID-19Odporúčania Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky v súvislosti s vírusom COVID-19
Informácia odboru zdravotníctva Úradu Žilinského samosprávneho kraja ohľadom Koronavírusu 2019-nCoVInformácia odboru zdravotníctva Úradu Žilinského samosprávneho kraja ohľadom Koronavírusu 2019-nCoV
Výpočet úrovne vytriedenia komunálnych odpadov za rok 2019Výpočet úrovne vytriedenia komunálnych odpadov za rok 2019
OZNAM OZNAM
Veľkoobjemový kontajner je zrušený - na KO slúži kontajnerové stojisko
Zoznam LVZoznam LV
zoznam LV
Kontakt na výbor UrbáruKontakt na výbor Urbáru
Úradné hodiny: po predchádzajúcej dohode Tel. : 0907 262 636 Alena Hrušíková – predseda 0915 132 498 Ján Jariabka – podpredseda 0908 886 491 Elena Gregorová – pokladník 0902 823 083 Jozef Svitek – člen výboru

Fotogaléria:

Novinky:

Kalendár:

Kurzy valút:

Počasie:

Správy SME: